Nauki humanistyczne Podkategoria: Nauki humanistyczne

 • Stosunki międzynarodowe »

  Nasza strona będzie nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego studenta czy studentki stosunków międzynarodowych, historii, politologii i innych kierunków humanistycznych oraz społecznych, które wykazują między sobą wiele powiązań. Znajduje się tu naprawdę dużo wartościowych artykułów naukowych z zakresu prawa międzynarodowego, systemów politycznych, bezpieczeństwa, negocjacji i komunikacji, marketingu i wielu innych dziedzin. Niektóre teksty pisane były przez ludzi z tytułem magistra, doktora bądź nawet doktora habilitowanego. Oprócz tego, zamieszczony został wykaz państw świata, z którego można zdobyć podstawowe informacje na temat każdego z nich, a także na temat terytoriów zależnych. Można również wziąć udział w dyskusjach na forum bądź poprosić tam o pomoc w razie potrzebny, np. przy pisaniu pracy dyplomowej.

  Data dodania: 26 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pisanie prezentacji maturalnych »

  Jeśli będziesz zdawał w tym roku szkolnym maturę z pewnością marzy Ci się zdobycie jak największej liczby punktów z części ustnej z języka ojczystego. Zadanie to jest stosunkowo proste, ponieważ komisja nie jest w stanie Was na ów egzaminie niczym zaskoczyć, gdyż to Wy piszecie i streszczacie osobiście przygotowane prace. Jednakże pisanie prezentacji maturalnych nie jest wcale tak proste jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Dlatego też warto wejść na nasza stronę i zapoznać się z kilkoma przykładowymi opracowaniami tematów maturalnych. Pomoże Wam to samemu stworzyć prezentację, która przypadnie do gustu oceniającym Was nauczycielom.

  Data dodania: 26 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • HistoryczniePL - współczesny świat i historia | »

  Świat i jego dzieje na przełomie wieków. Współczesne wydarzenia z komentarzem i przypisami historycznymi. Ciekawostki ze świata historii i odkryć naukowców. Wasze opinie i debaty na żywo. Publicystyka oraz felietony.

  Data dodania: 17 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Prezentacja maturalna »

  Od kilku lat maturzyści muszą przymusowo robić prezentacje maturalne. Napisanie owej pracy nie jest najprostsze. Samo wymyślenie bibliografii i planu ramowego wymaga kilku godzin roboty. Na naszej stronie znajdziecie mnóstwo pomocy naukowych, które uproszczą Wam zrobienie wszystkiego jak należy. Jeżeli więc macie spore ambicje i chcielibyście zdać egzamin ustny na sporą ilość punktów nie trać więcej czasu i zacznij regularnie czytać naszego bloga. Gwarantujemy, że pomoże Wam to odpowiednio zdać egzamin.

  Data dodania: 17 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Prezentacje maturalne »

  Stworzenie pracy maturalnej nie jest najłatwiejszym zadaniem. Trzeba poświęcić mnóstwo swego wolnego czasu, do tego jeżeli ktoś nie przepada za językiem polskim, to co stworzy i tak może nie odpowiadac wymogom. Tak więc doradzamy by odpowiednio zapoznać się z tym jak powinny wyglądać właściwie zrobione prezentacje maturalne. Na naszej witrynie są przykładowe wzory, które potem wykorzystacie w własnej twórczości. Nieśliśmy pomoc już niejednemu maturzyści, jesteśmy pewni, iż również i ty skorzystasz z naszej uprzejmości.

  Data dodania: 03 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Prace maturalne »

  Jest już miesiąc październik. Uczniowie kończący w tym roku technikum z całą pewnością już zdali sobie sprawę z tego co czeka ich w maju. Niedługo maturzyści muszą definitywnie zdecydować jaki wybiorą temat swej pracy maturalnej. Wybór jest bardzo duży, musicie wiedzieć jednak, że istotne jest by temat był w harmonii z Waszymi zainteresowaniami. Na naszej witrynie znajdziecie wiele opracowań, które Wam mogą pomóc. Istnieje również możliwość wykupienia autorskiego wzoru pracy. Tak więc czym prędzej zapoznaj się z naszą witryną. Ze stroną uczniowisko.pl prace maturalne nie będą stanowić dla Was problemu.

  Data dodania: 26 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Sędruga Zadruga Rodzimej Wiedzy »

  Pogaństwo XXI wieku - "Wychowani w ponurym bałwochwalstwie, nauczeni klękać i odkrywać głowy przed symbolami, które są obce naszej ziemi - kiedyż wreszcie ustanowimy religię według naszego serca i uderzymy czołem przed Świętością której już ani rozum nam nie odbierze, ani uczucie nasze jej się nie powstydzi?". Wprawdzie znakomity autor tej myśli sam jej nie podzielał, ale chwała mu za to, że ją wypowiedział. Idzie pogaństwo XXI wieku. Przyjdzie czas, gdy dziecko polskie będzie recytować: Kto ty jesteś? - Polak mały, Polak - znaczy człowiek śmiały. Śmiały myślą, słowem, czynem, Polak - prawym Słowianinem, A Słowianin - to poganin! Tako uczą mnie rodzice. Tako wierzę, tym się szczycę!

  Pogaństwo XXI wieku - co to jest? To nie niemrawe słowianofilstwo spod znaku Lelum Polelum, rozczulające się nad skorupką odkopaną w Biskupinie. Dzisiaj już pogaństwo – to koncepcja światopoglądowa, to ideologia mocy ducha i siły ramienia ludzkiego... To ludzka świadomość nabrzmiałej patosem heroizmu absolutnej samotności we wszechświecie. Odrzucając chrześcijaństwo, jako obrazę człowieczeństwa, pogaństwo czyni to w imię własnej filozofii człowieka i jego zadań. Mówi Jan Stachniuk: "Ogarnąć myślowo wewnętrzny rytm dziejów, znaczy to określić budowę kosmosu, rolę człowieka we wszechświecie, hierarchię najwyższych wartości, sens historii, jej właściwy kierunek rozwojowy." Ten właściwy kierunek rozwojowy – to kultura. Znaczy to potęgowanie władztwa człowieka nad cała przyrodą, w tym nad jej żywiołami, które mieszczą się w jego własnej duszy. Takie jest wyznanie wiary Zadrugi. Głosimy je pod hasłem:Odkatoliczyć, unarodowić, dowartościować Polaka!

  Data dodania: 06 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Prezentacje maturalne »

  Tworzenie prezentacji maturalnej to wysoce złożone wyzwanie. Poloniści wymagają od maturzystów prezentacji wysokiej jakości. Zapominają o tym, że nie wszyscy są uzdolnieni z przedmiotów językowych. Przyjazną rękę wyciągają do uczniów serwisy internetowe takie jak nasza. Sprzedajemy wam wzory opracowań w naprawdę konkurencyjnych cenach. Co więcej posiadamy nieodpłatne omówienia motywów literackich, które pomogą przygotować się do matury pisemnej.Zamykając ten wpis pozostaje nam zaprosić na naszą witrynę internetową, gdzie odnajdziecie dokładne wiadomosci.

  Data dodania: 30 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Strefy czasowe »

  Strefy czasowe.
  Strefy czasowe zostały zaproponowane przez Sandforda Fleminga w 1878 roku.Sześć lat później zostały wprowadzone w życie.

  Strefa czasowa to region na Ziemi, mniej lub bardziej ograniczony odcinkami długości geograficznej o szerokości 15 stopni na wschód lub zachód od poprzedniej strefy. Cała Ziemia podzielona jest na 24 strefy czasowe.

  Na Lądach kształt stref czasowych zmodyfikowany został w ten sposób, aby w jednym kraju obowiązywał jeden czas. Jednak duże kraje jak USA, Kanada, Rosja, Australia zostały podzielone na kilka stref czasowych.

  Data dodania: 02 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Motywacja, cele, dzialania, sukces, rozwoj osobisty »

  Serwis zmotywowani. com powstał z myślą o ludziach, którzy mają problemy z zmotywowaniem się do działania. Na tej stronie poruszane są zagadnienia związane z motywacją, działaniem, osiąganiem celów, sukcesem, szczęściem, a także szeroko pojętym rozwojem osobistym. Zastanów się, jak wolisz żyć… Pełnią życia? Czy może udawać, że żyjesz? Wybór należy do Ciebie.

  Data dodania: 13 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Studium policealne Katowice »

  Medyczna Szkoła Policealna. Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w dniu 03 września 2012 r. o godzinie: 10:00. Studia I i II stopnia, studia podyplomowe, szkoły policealne, szkoły językowe. Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskała prawo do posługiwania się tytułem Akademia. Doświadczenie w prowadzeniu indywidualnych i grupowych kursów kosmetycznych. Katowice: Centrum ul. Moniuszki 7, piętro 7, lokal 6 i 8, 40-005 Katowice.

  Data dodania: 02 08 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Nauki humanistyczne