Astronomia Podkategoria: Astronomia

 • Alexa - The Web Information Company »

  Rozpoczęły się Seo mistrzostwa Polski 2013 w pozycjonowaniu na wielce szczytną frazę jaką jest w$p1erajmy hosp1cja. Z pewnością mistrz jest tylko jeden. Fraza w$p1erajmy hosp1cja to z pewnością doskonały wybór który to nawiązuje do wielkich i niebagatelnych problemów z jakimi ścierają się hospicja w całej Polsce. Więc szczerze zachęcam do startu w Seo mistrzostwach i do W$p1erania Hosp1cjów. Niechaj Moc linków będzie z Tobą. Dlatego też z całą pewnością warto zwrócić uwagę na fakt iż hospicja należy wspierać, bo nie ma wątpliwości iż są to bardzo ważne instytucje pożytku publicznego. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w mistrzostwach i do W$p1erania Hosp1cjów.

  Data dodania: 28 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Przenośne planetarium »

  Mobilne planetarium to nowa forma edukacji przyrodniczo-astronomicznej bardzo rozpowszechniona na świecie, a ostatnio rozwija się również w Polsce. Możemy przyjechać w dowolne miejsce w całym kraju. Programy przygotowane są zgodnie z najnowszą podstawą programową z zakresu wiedzy o przyrodzie, geografii, czy fizyki. Przed rozpoczęciem pokazu potrzebujemy jedynie 30-40 minut, aby rozstawić sprzęt i uruchomić aparaturę.

  Data dodania: 21 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Układ słoneczny odległości »

  Już od czasów starożytnych osób fascynował kosmos. W archaicznej Grecji wielu filozofów zajmowało się obserwowaniem ciał niebieskich i ich opisem. Wierzono, że ruchy wielu ciał niebieskich mają wpływ na to, co dzieje się na świata. W późniejszych wiekach sprzęt umożliwiający obserwację kosmosu był coraz lepszy. Dzięki temu udało się już w XV wieku odnaleźć układ słoneczny i wstępnie go opisać. Niewątpliwie w latach późniejszych nastąpił postęp wiedzy astronomicznej, dzięki czemu aktualnie dysponujemy rozległą wiedzą na temat najbliższych Globu planet, gwiazd, księżyców i innych ciał niebieskich, z których część zobaczyć można dosłownie gołym okiem.

  Data dodania: 20 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Fizyka i kinematyka »

  Przedstawiam wszystkim zainteresowanym mojego bloga o tematyce związanej z szeroko pojętą fizyką. Motywem przewodnim strony jest dział fizyki, który jest mi szczególnie bliski - kinematyka. Znajdziecie tutaj takie treści jak moje przemyślenia na temat fizyki i kinematyki oraz ciekawe zadania. Treści zadań są starannie wybrane i przeznaczone są dla uczniów gimnazjum i liceum. Na stronie umieszczam także moje komentarze do zadań z fizyki. Do odwiedzin zachęcam pasjonatów fizyki jak i kompletnych ignorantów. Gwarantuję, że wszyscy znajdą tutaj coś dla siebie. Serdecznie wszystkich zapraszam do odwiedzin na moim blogu!

  Data dodania: 04 11 2011 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Astronomia